Dobre RozDANIE

Partnerzy Stadionu w Gdańsku wspierają potrzebujących w okresie pandemii COVID -19.

Kryzys wywołany pandemią poskutkował pogorszeniem warunków ekonomicznych oraz utratą wielu miejsc pracy. W wyjątkowo trudnej sytuacji znaleźli się m.in. seniorzy i rodziny z dziećmi, które każdego dnia mogły liczyć na obiad w szkolnych stołówkach. W odpowiedzi na tę sytuację Arena Gdańsk Operator, Fundacja Gdańska oraz Amber Side organizują akcję „Gdańsk Pomaga – Dobre RozDANIE”, która dzięki wsparciu Partnerów stadionu zapewni ciepłe posiłki potrzebującym.

Akcja „Gdańsk Pomaga – Dobre RozDANIE” po raz pierwszy ruszyła 18 grudnia 2021 roku. Dzięki wsparciu Partnerów akcji udało się rozdać ponad 2000 posiłków.

Pierwsza edycja akcji była bardzo udana, w związku z tym udało się pozyskać nowych partnerów i już od 28 czerwca 2021 roku rozpoczniemy kolejną edycję.

Dania przekazywane są do domów sąsiedzkich, skąd trafiają bezpośrednio do potrzebujących mieszkańców. Inicjatywa jest częścią działającej od marca akcji #GdańskPomaga, dedykowanej osobom i instytucjom, którym stan epidemii utrudnia lub uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Partnerzy:

AmberSide Gdańsk

Arena Gdańsk Operator

APCOA Parking

Gdańskie Autobusy i Tramwaje

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o.

InvestGDA

Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o.